Stran je bila v uporabi in posodabljana do konca leta 2019. Vabimo vas na ogled vsebin o kakovosti izobraževanja odraslih na novi spletni strani: https://kakovost.acs.si/.

Domov
Kdo smo?
O spodbudah
za kakovost
Razvoj spodbud in pomembni mejniki
Nosilci zelenega znaka kakovosti
Aktualne vsebine
Želite podaljšati oziroma pridobiti Zeleni znak kakovosti v letu 2020?
Za organizacije, ki bi želele obnoviti ali na novo pridobiti pravico do uporabe Zelenega znaka kakovosti, bomo tudi v letu 2020 izpeljali postopek za podeljevanje znaka.
Več...
Z omrežjem svetovalcev za kakovost izobraževanja odraslih smo izpeljali drugo letošnje srečanje na ACS
Na delavnici 23. oktobra 2019 na ACS so svetovalci za kakovost predstavili opravljeno delo pri razvoju spremljanja kakovosti dela učitelja.
Več...
Nov priročnik
Na ACS smo v mesecu juliju natisnili novo strokovno učno gradivo v podporo delovanju svetovalca za kakovost izobraževanja odraslih z naslovom O MOJEM DELU SVETOVALKE ZA KAKOVOST.
Več...
Dan kakovosti na ACS
Skupni akciji TVU Kakovost ustvarjamo vsi se je 17. maja 2019, na dan akcije, pridružil tudi Andragoški center Slovenije z Dnevom kakovosti na ACS.
Več...
Skupna promocijska aktivnost svetovalcev za kakovost v TVU 2019
V letu 2019 je bil med skupne akcije TVU prvič vključen dan, posvečen delu organizacij in posameznikov, povezanem s presojanjem in razvijanjem kakovosti izobraževanja odraslih.
Več...
Izpeljali smo prvo spopolnjevanje svetovalcev za kakovost v letu 2019
6. februarja 2019 je na ACS potekalo prvo letošnje srečanje svetovalcev za kakovost.
Več...
Nov program usposabljanja za pridobitev temeljnega znanja s področja presojanja in razvijanja kakovosti
Na ACS smo v letu 2017 razvili nov program usposabljanja za pridobitev temeljnega znanja iz kakovosti za osebje v izobraževanju odraslih.
Več...
Vabljeni k ogledu novega spletnega portala MOZAIK KAKOVOSTI
Na ACS smo v letu 2017 razvili spletno zbirko priporočil, pripomočkov in dobrih praks o samoevalvaciji v izobraževalni organizaciji - Mozaik kakovosti.
Več...
Pristop k samoevalvaciji POKI
Vabljeni k ogledu promocijske knjižice, ki opisuje model samoevalvacije izobraževanja odraslih - pristop POKI. Na voljo je v slovenskem in angleškem jeziku.
Več...
Stara pravila

Kakovost   Spodbude   Pravila uporabe znaka   Stara pravila

PRAVILA UPORABE ZNAKA POKI
ZA IZOBRAŽEVALNE ORGANIZACIJE, KI SO VKLJUČENE V PROJEKT
PONUDIMO ODRASLIM KAKOVOSTNO IZOBRAŽEVANJE - POKI
(v veljavi so bila do 31.12.2015)

VRSTA ZNAKA
Znak POKI, ki ga Andragoški center Slovenije v svojem registru vodi pod zaporedno številko 3, ima tako obliko:
 

Znak je enojen, zelene barve z oranžno piko in modrim napisom PONUDIMO ODRASLIM KAKOVOSTNO IZOBRAŽEVANJE. Znak je registriran pri Uradu Republike Slovenije za intelektualno lastnino kot znamka in je vpisan v register znamk pri Uradu pod registrsko številko 200570376. Podatki o znamki so objavljeni v Biltenu za industrijsko lastnino.

LASTNIŠTVO ZNAKA
Lastnik znaka je Andragoški center Republike Slovenije, Šmartinska 134a, 1000 Ljubljana. Lastništvo pomeni, da lahko samo Andragoški center Slovenije določa pravila uporabe znaka, dodeljuje znak upravičencem, vodi seznam le-teh in ima po teh pravilih pravico ukiniti pravico do uporabe znaka.

POMEN ZNAKA
Znak pomeni, da izobraževalna organizacija sistematično skrbi za svojo kakovost in kakovost svojih storitev v izobraževanju odraslih.

NAČIN UPORABE ZNAKA
Po pravilih uporabe je dovoljena uporaba znaka na dopisih, v ponudbah, informativnem in promocijskem gradivu, splošnih dokumentih organizacije, pri oglaševanju, na tablah in oglasnih deskah ipd.

Znak POKI se sme uporabljati le v povezavi z izobraževanjem odraslih v organizaciji.

NEDOVOLJENI NAČINI UPORABE ZNAKA
Organizacija, ki si je pridobila pravico do uporabe znaka, ga ne sme uporabljati v tele namene:

  1. Prepovedana je uporaba znaka POKI na način, iz katerega bi se dalo sklepati, da ga je organizacija pridobila, ker je nekdo presodil njeno kakovost in ocenil, da je dobra.
  2. Prepovedano se je sklicevati na POKI in/ali uporabljati znak POKI na način, iz katerega bi se dalo (napačno) sklepati, da je Andragoški center Republike Slovenije odgovoren za kakovost uporabnikovih storitev (izobraževanja in druge ponudbe).

UPRAVIČENI UPORABNIKI ZNAKA
Znak POKI lahko uporabljajo organizacije za izobraževanje odraslih v Sloveniji ali druge organizacije, vključene v projekt POKI, ki ga vodi Andragoški center Republike Slovenije.

TRAJANJE PRAVICE DO UPORABE ZNAKA
Pravico do začetka uporabe znaka si organizacija pridobi, če izpolni tri pogoje:

  1. se vključi v projekt POKI;
  2. na svoji spletni strani objavi informacijo, da je vključena v projekt POKI in namen te vključitve;
  3. podpiše navedena pravila uporabe znaka in se s tem zaveže, da jih bo spoštovala.

Znak POKI prejmejo izobraževalne organizacije v elektronski obliki najpozneje v 30 dneh po izpolnitvi pogojev za pridobitev znaka.

Čas uporabe znaka: Organizacija, ki si je pridobila pravico do uporabe znaka, je ob izpolnjevanju vseh treh pogojev za pridobitev pravice do njegove uporabe upravičena, da znak uporablja:

  • ves čas vključenosti v projekt POKI
  • še eno koledarsko leto potem, ko se projekt uradno konča.

Podaljšanje pravice do uporabe znaka: Organizacija, ki ji je potekla pravica do uporabe znaka POKI, lahko Andragoški center Slovenije pisno zaprosi za pravico do podaljšanja uporabe znaka. V pisni vlogi mora dokazati, da

  1. organizirano skrbi za presojanje kakovosti vsaj pri štirih kazalnikih, ki jih vsebuje model POKI;
  2. v svojih letnih poročilih in načrtih ter na andragoških zborih obravnava vprašanja kakovosti v izobraževanju odraslih;
  3. ima skupino za kakovost, ki si sistematično prizadeva za razvoj kakovosti v izobraževanju odraslih v organizaciji;
  4. ima letne ali srednjeročne načrte za razvoj kakovosti v izobraževanju odraslih;
  5. sistematično izpeljuje dejavnosti, ki zvišujejo raven kakovosti izobraževanja odraslih.

Andragoški center odloči o podaljšanju pravice do uporabe znaka v 60 dneh od prejema pisne vloge. Pri presoji vloge ima pravico od organizacije zahtevati še dodatna dokazila.

TEHNIČNA PRAVILA UPORABE ZNAKA
Znak se sme objaviti le v nespremenjeni obliki; povečave ali pomanjšave znaka so dovoljene, vendar mora ostati razmerje med višino in širino nespremenjeno.

Znak se lahko uporablja v barvni ali črno-beli različici skupaj z napisom »Ponudimo odraslim kakovostno izobraževanje«. Pri barvnem tisku so uporabljene barve: zelena-pantone 355c, oranžna-pantone 151c, modra-pantone 294c.

Znak POKI se sme objaviti le skupaj z navedbo uporabnika znaka.

SEZNAM UPRAVIČENCEV UPORABE ZNAKA
Seznam izobraževalnih organizacij s pravico do uporabe znaka vodi Andragoški center Republike Slovenije in ga objavlja na svojih spletnih straneh.

Organizacije, ki uporabljajo znak POKI, morajo sporočiti vse nastale spremembe, ki zadevajo ime institucije, spremembe v njeni organiziranosti (pripojitev k drugim institucijam ipd.) in druge bistvene spremembe na Andragoški center Republike Slovenije v 15 dneh po nastanku.

ZLORABE ZNAKA
Morebitnih zlorabe uporabe znaka POKI preverja Andragoški center Republike Slovenije, za presojo ugotovljenih zlorab pa je pristojno okrožno sodišče v Ljubljani.

 
Vodja tematskega
področja Kakovost
Sonja Klemenčič, prof. 
                                                    Direktorica
dr. Vida A. Mohorčič Špolar



 
    
Zeleni znak kakovosti
Nov pravilnik za podeljevanje znaka
Standardi in merila za pridobitev znaka
Pridobitev pravice do uporabe znaka: postopek, obrazci
Pravila uporabe znaka
Organizacije, nosilke znaka
Mnenje uporabnikov o znaku
Dogodki
Izobraževalno srečanje organizacij za Zeleni znak kakovosti

Drugo letno srečanje omrežja svetovalcev za kakovost

Predstavitev slovenskega pristopa k samoevalvaciji POKI na Nizozemskem
 (C) 2003-2024 Andragoďż˝ki center Slovenije, datum zadnje spremembe: 20. 12. 2019
zadetki: 0, raďż˝unalniďż˝ka izvedba: Franci Lajovic, Robert Šmalc, urednici: Jasmina Oreďż˝nik Cunja, Aleksandra Radojc